Spotkanie opłatkowe dla cudzoziemców studiujących na UŚ

14 grudnia 2017 roku o godzinie 16.45 w auli nr 8 na Wydziale Prawa i Administracji UŚ rozpocznie się wyjątkowe międzynarodowe spotkanie wigilijne zorganizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ i Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ dla studentów obcokrajowców, którzy w roku akademickim 2017/2018 studiują na naszej uczelni.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, wykładowcy i współpracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Gości powitają prof. dr hab. Jolanta Tambor – dyrektor SJiKP oraz dr hab. prof. UŚ Romuald Cudak – kierownik Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich.

Wieczór opłatkowy będzie okazją do poznania polskich tradycji i zwyczajów świątecznych. Uczestnicy spotkania zaśpiewają polskie kolędy, skosztują wigilijnych potraw, przełamią się opłatkiem, a także obejrzą jasełka w wykonaniu swoich kolegów z Włoch, Ukrainy, Kazachstanu, Chin, Korei Południowej, Białorusi i innych krajów, przygotowanych przez mgr Magdalenę Knapik.

Równolegle na Politechnice Śląskiej w Gliwicach odbędzie się spotkanie opłatkowe dla uczestników kursu języka polskiego, który organizowany jest przez SJiKP UŚ na zlecenie Biura Wymiany Akademickiej Politechniki Śląskiej. Wydarzenie poprowadzą dr Marcin Maciołek z Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich, mgr Agata Rudzińska ze SJiKP oraz dr Aleksandra Kalisz z Instytutu Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej.

14. grudzień 2017 - 16:45