Spotkania w ramach Akademii Ekumenicznej

Autorka: oo

logo Biblioteki Śląskiej

Akademia Ekumeniczna rozpoczęła kolejny cykl wykładów, których celem jest poznanie innych Kościołów, religii oraz wspólnot chrześcijańskich. Spotkania odbywają się w sali Parnassos w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest ks. dr Adam Palion.

Harmonogram spotkań w listopadzie:

• 7 listopada 2019 roku, godz. 17.00: „Liturgia we wczesnym chrześcijaństwie” – ks. dr Wojciech Kamczyk, adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, moderator Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji (DDE) Ruchu Światło-Życie;
  • 28 listopada 2019 roku, godz. 17.00: „Historyczna i aktualna liturgia monastyczna” – br. dr hab. Michał Tomasz Gronowski OSB, benedyktyn, historyk, mediewista, związany z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Spotkaniom Akademii Ekumenicznej patronują ks. abp Wiktor Skworc – rzymskokatolicki metropolita górnośląski oraz ks. bp Marian Niemiec – przewodniczący śląskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik diecezji katowickiej Kościoła luterańskiego.

plakat zapraszający na spotkania Akademii Ekumenicznej

7. listopad 2019 - 17:00