Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Smart City Katowice: Startup Challenge

Smart City Katowice: Startup Challenge - Hackathon to przedsięwzięcie, łączące ideę smart city z potencjałem startupów. Celem projektu jest wypracowanie rozwiązań i technologii, które przyczynią się do rozwoju miasta i pozytywnie wpłyną na życie jego mieszkańców.Tematem przewodnim obecnej edycji są problemy niskiej emisji, zmiany klimatyczne i oszczędność energii. Oczekiwane jest opracowanie rozwiązań, mogących polepszyć jakość powietrza w Katowicach i Metropolii.

Uczestnicy dobierają się w zespoły złożone z programistów, grafików, kreatorów, przedsiębiorców i aktywnych mieszkańców i przez 24 godziny pracują nad rozwiązaniami dla miasta i regionu. Drużyny będą wspierane przez mentorów wyspecjalizowanych w tworzeniu i zarządzaniu start-upem, marketingu czy sprzedaży. Finalnie jury wybierze jeden projekt o największym potencjale rynkowym. Zwycięski team otrzyma szansę na finansowanie swojego pomysłu i mentoring.

Wydarzenie, objęte patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego, będzie miało miejsce 20 i 21 kwietnia w katowickim Rondzie Sztuki. Miasto Katowice zachęca do udziału członków społeczności UŚ: studentów, doktorantów i naukowców. 

https://www.smartcitykatowice.eu/

 

Data wydarzenia: 
20. kwiecień 2018 - 15:00

Skróty

Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.