Remont w akademikach w Ligocie

Uprzejmie informuję, że w związku z otrzymaniem dotacji celowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację wymogów przeciwpożarowych, uczelnia planuje w okresie od października do grudnia 2009 r. prace remontowe w Domach Studenckich nr 1 i 2 w Katowicach-Ligocie. Roboty mają objąć kolejno wszystkie piętra, będą polegać m.in. na sukcesywnej wymianie drzwi we wszystkich pokojach i mogą stanowić dla Państwa znaczne, choć przejściowe niedogodności (wymiana drzwi w danym pokoju nie powinna trwać dłużej niż dwie doby).

Do Państwa decyzji pozostawiam, czy zechcą na ten czas pozostać w swoich pokojach czy też wymiennie korzystać z gościny innych Mieszkańców, za obopólnym życzliwym porozumieniem. Istnieje również możliwość czasowego przeniesienia się na miejsca gościnne w katowickim Domu Asystenta przy ul. Paderewskiego 32-32a; osoby zainteresowane takim rozwiązaniem powinny w terminie do 15 października zgłosić się do Biura Osiedla w DS nr 2. W celu zminimalizowania uciążliwości, kierownicy akademików zapewnią depozyty dla osób pragnących przechować wartościowe przedmioty osobiste.

Prace remontowe obejmą także Dom Studenta nr 7, tam roboty będą jednak ograniczone tylko do drzwi wejściowych i zewnętrznych ciągów komunikacyjnych.

Aby zrekompensować niedogodności, w miesiącach w których będzie prowadzony remont zostanie obniżona odpłatność za zamieszkanie. O faktycznym terminie prac powiadomimy niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu na roboty budowlane. Przepraszając Państwa za możliwe niewygody, bardzo proszę o zrozumienie dla ciążących na uczelni obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa.

Prorektor ds. studenckich,
promocji i współpracy z zagranicą
prof. dr hab. Barbara Kożusznik