Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Radio Egida


email: egida@us.edu.pl

egida

Studenckie Studio Radiowe "Egida" jest jedną z agend kulturalnych Uniwersytetu Śląskiego. Rozpoczęło swoją działalność 21 listopada 1969 roku sukcesywnie obejmując swoim zasięgiem kolejne Domy Akademickie w Katowicach Ligocie.

 

Stałą propozycją naszego programu jest "Radiowy Magazyn Rozmaitości", w którym przedstawiamy "Serwis Studencki", prezentujemy nowości fonograficzne i polecamy dobre czasopisma - zajmujemy się wszystkim tym co może zainteresować naszych słuchaczy-studentów.

radio Egida

Prócz godzinnego magazynu rozmaitości oferujemy programy autorskie dotyczące kinematografii, filmu, teatru, sportu; muzyki jazz'owej, klasycznej i metalowej. Ciekawą ofertą są audycje autorskie odnoszące się do współczesnego świata "Radiowa Audycja Postmodernistyczna" czy też audycja "Myśli-Idee-Świat". Swój program nadajemy od poniedziałku do piątku od godziny 20:00 do 24:00 w pozostałym czasie antenowym emitujemy Program III Polskiego Radia. Radio aktywnie współpracuje z instytucjami kulturalnymi regionu - Filharmonią Śląską, Teatrem Rozrywki, Operetką Bytomską; kinami: Światowid, Miś-Światowid, Zorza, Rialto; wydawnictwami fonograficznymi (m.in. Zic-Zac, Koch, Universalmusic). Jest od trzech lat współorganizatorem "Kanoty" - Magurskiej Nocy z Piosenką Autorską oraz organizatorem imprezy jubileuszowej - Przeglądu Filmów Dokumentalnych - Chorębałki 2000
Egida - to nie tylko program, pomieszczenia i sprzęt - to przede wszystkim ludzie, którzy kojarzą z Egidą najlepsze, najprzyjemniejsze i najciekawsze lata swojego życia, dlatego wszyscy uczestnicy-współtwórcy Radia Egida chętnie i bardzo licznie spotykają się na obchodach jubileuszy Radia, które młodsze jest od swej Alma Mater tylko o dwa lata.

radio Egida

Nasze Radio nieustannie rozwija się w najbliższym czasie zamierzamy, (utrzymując akademicki charakter SSR Egida) wzbogacić propozycje audycji radiowych, zorganizować galerię twórczości studenckiej, otworzyć radiową czytelnię czasopism, stworzyć klub video połączony z audycją filmową, przeprowadzić cykl warsztatów radiowych prowadzonych przez specjalistów z profesjonalnych rozgłośni radiowych.
Egida jest rzadkim okazem radia działającego społecznie, jest jednym z ostatnich miejsc, gdzie może przyjść każdy i nauczyć się pracy radiowca: dla zaspokojenia ciekawości i własnej satysfakcji lub w związku z planami "na przyszłość"


 

Skróty

Copyright © 2001-2021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.