Projekt: „Edukacja globalna dla najmłodszych"

Projekt: „Edukacja globalna dla najmłodszych, czyli gry i zabawy z różnych stron świata”

Program „PROJEKTOR – wolontariat studencki” w Katowicach zaprasza wszystkich studentów bez względu na kierunek i rok studiów do udziału w projekcie: „Edukacja globalna dla najmłodszych”. Zapraszamy na szkolenie z metodyki pracy z dziećmi, a następnie do prowadzenia warsztatów z edukacji globalnej w szkołach!

Studenci, którzy zgłoszą się do projektu wezmą udział w szkoleniu organizacyjnym z elementami metodyki pracy z dziećmi w terminie 5 grudnia w godz. 15:00 – 19:00, a następnie przeprowadzą warsztaty dotyczące krajów Globalnego Południa dla dzieci z klas 1-3 lub 4-6 w szkołach podstawowych w okolicach Katowic. Warsztaty przeprowadzane w 2 lub 3-osobowych zespołach będą obejmowały 6h dydaktycznych, rozłożonych na trzy spotkania po 2h każde. Warsztaty będą dotyczyły krajów takich jak Ghana, Algieria, Peru, Boliwia czy Mongolia (studenci zgłaszający się do projektu będą prowadzili warsztaty dotyczące wybranych przez siebie krajów). Warsztaty będą zawierały m.in. następujące metody pracy:

- Gry i zabawy z różnych stron świata

- Łamigłówki o krajach - karta pracy dla dzieci i rodziców

- Teatrzyk

- Tematyczne gry karciane.

Uczestnicy projektu - studenci otrzymają od organizatorów wszystkie materiały edukacyjne: scenariusze zajęć, opisy gier i zabaw, potrzebne załączniki oraz podstawowe informacje nt. sytuacji w omawianych krajach.

Warunki uczestnictwa w projekcie:
-status studenta lub doktoranta,
-wiek poniżej 27 roku życia (dla studentów),

Co oferujemy:

- zdobycie nowej wiedzy o innych krajach,
-zdobycie ciekawego doświadczenia w pracy z dziećmi/młodzieżą,
-świetną zabawę,
-profesjonalnie opracowane materiały na warsztaty,
-zwrot kosztów podróży do szkoły na wszystkie spotkania w ramach prowadzonych warsztatów,
-zaświadczenie z udziału w projekcie edukacyjnym.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń zawierających imię i nazwisko, numer telefonu, kierunek studiów i nazwę uczelni na adres mailowy: a.pieniazek@projektor.org.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.