Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dyskurs i jego odmiany”

Od 22 do 24 października 2014 roku w Brennej odbywać się będzie Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dyskurs i jego odmiany”. Tematyka sesji skoncentruje się na wyróżnianych i funkcjonujących w tekstach naukowych oraz (ogólniej) w przestrzeni publicznej różnych odmianach dyskursu. Spotkanie będzie okazją do omówienia istotnych zagadnień teoretyczno-metodologicznych związanych z typologią przestrzeni dyskursywnej i do dyskusji nad problematyką wypracowania w miarę systematycznego i kompletnego modelu charakterystyki poszczególnych odmian dyskursu. W polu problematyki konferencji znajdzie się przestrzeń dyskursów współczesnej kultury (z uwzględnieniem porównawczej perspektywy międzykulturowej), jak i proces ich kształtowania się w przestrzeni publicznej (powstawanie, krystalizacja, przeobrażenia, zanikanie).

Organizatorem wydarzenia jest Zakład Lingwistyki Tekstu i Dyskursu Instytutu Języka Polskiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskieg