„Nauka przez teatr” – studencka konferencja naukowa i warsztaty teatralne

Autorka: an

6 i 7 listopada 2019 roku na Wydziale Humanistycznym w Sosnowcu (ul. gen. S. Grota-Roweckiego 5) odbywać się będzie studencka konferencja naukowa pt. „Nauka przez teatr” połączona z warsztatami teatralnymi dla studentów neofilologii. Organizatorami wydarzenia są: Wydział Humanistyczny UŚ, KNS „Światowid” oraz Samorząd Studencki Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu w Rijece (SZFFRI).

W programie przewidziano m.in. referaty i wykłady na temat roli teatru w dydaktyce języka obcego oraz spotkanie z chorwackimi poetkami: Dortą Jagić (laureatką Nagrody Literackiej Europejski Poeta Wolności 2014) i Ireną Skopljak Barić. Konferencji towarzyszyć będą inscenizacje teatralne w języku chorwackim przygotowane przez studentów Uniwersytetu w Rijece oraz warsztaty teatralne w języku angielskim i chorwackim, których celem jest nauczanie języka chorwackiego za pomocą technik scenicznych.

Program wydarzenia w wersji PDF

6. listopad 2019 - 11:30 - 7. listopad 2019 - 23:59