Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Marianna Urbanek

  • Należy do grupy najstarszych słuchaczy UTW, solidnie uczęszczających  na zajęcia od 1998 roku. Jest mieszkanką Mikołowa, a do uniwersytetu zapisała się wtedy gdy nasz UTW przyjmował seniorów z całego Śląska, będąc  jedyną placówką tego typu w województwie.
  • Od wielu lat jest członkiem Samorządu UTW, aktywnie włączając się w jego prace. Utworzyła pierwszą komputerową bazę danych, co na początku tego wieku było rzadkością  na UTW. Do jej przygotowania zaangażowała swoją rodzinę, szczególnie synów. Baza ta, co roku aktualizowana, pokazuje osobowy skład UTW i jest podstawą ukazywania różnych statystyk. Przez kilka lat była odpowiedzialna za stronę informacyjną uniwersytetu, zarówno za informacje przychodzące do placówki, jak i informacje o uniwersytecie.
  • Uczestniczyła w przygotowaniu konferencji jubileuszowych z okazji 20 i 30 rocznicy istnienia UTW w Uniwersytecie Śląskim  oraz Ogólnopolskiej  Konferencji Uniwersytetów Trzeciego Wieku z okazji 35 rocznicy powołania UTW w Polsce.
  • W  otoczeniu jest spostrzegana jako człowiek skromny, który bardzo chętnie  wspiera wszystkich będących w potrzebie, zarówno w miejscu zamieszkania (Mikołów) jak i na uniwersytecie. Cieszy się bardzo dużym zaufaniem koleżanek i kolegów UTW a szczególnie starszych i schorowanych, których wspiera  w dyskretny sposób. Kilku słuchaczy zawdzięcza jej swoją obecność na zajęciach UTW, bo ona po prostu pomaga im w przyjściu na wykłady,  gdy słabość nie pozwala im samodzielnie udać się na nasz uniwersytet.
  • Czynne uczestnictwo przez wiele lat w życiu UTW, dało Jej wiele satysfakcji i zadowolenia. Ceni sobie przynależność do UTW i mimo pewnego trudu związanego z dojazdem z Mikołowa, nie zamierza rezygnować z UTW.
  • Po przejściu na emeryturę zaangażowała się także w pracę jako wolontariuszka w Świetlicy Środowiskowej dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych w Łaziskach Górnych. Zorganizowała wyposażenie świetlicy w meble i sprzęt komputerowy oraz niezbędne  materiały eksploatacyjne. Prowadziła z dziećmi zajęcia plastyczne i roboty ręczne jak szydełkowanie, robótki na drutach. Pomagała dzieciom w odrabianiu lekcji oraz w przygotowaniu posiłków. Pośredniczyła również w załatwianiu pomocy rodzinom będącym w trudnej sytuacji materialnej. Zaangażowanie w tym wolontariacie trwało około 5 lat.
  • Prywatnie, pomagała w wychowaniu wnuczek i chętnie pracuje w przydomowym ogródku.

 

Powrót

 

Skróty

Copyright © 2001-2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.