Letnia Szkoła "POLIN Meeting Point" - 13-27 sierpnia

POLIN Meeting Point – Summer Education School to intensywny dwutygodniowy program zajęć, oferujący młodym ludziom możliwość spotkania w międzynarodowej grupie i wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów, dyskusji oraz wizytach studyjnych. Zaproszeni są studenci z Polski, Niemiec, Izraela oraz Ukrainy do udziału w III edycji międzynarodowej letniej szkoły POLIN Meeting Point 2017. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 maja!

Co roku padają ważne pytania, związane ze wspólną historią krajów zaproszonych do programu i staramy się uwrażliwić uczestników na odmienne perspektywy. Rozmowa dotyczy trudnej historii, pamięci o wspólnej przeszłości i budowania wspólnej przyszłości.

Tematem przewodnim tegorocznej III edycji jest wielokulturowość lokalna. Punktem wyjścia do rozmów na ten temat będzie przykład Zduńskiej Woli – miasta w województwie łódzkim, które do II wojny światowej prężnie rozwijało się jako ośrodek polsko-żydowsko-niemiecki. Pytania to: czy jest pielęgnowana jest pamięć o wielokulturowej przeszłości miast? Jaką rolę odgrywa to dziedzictwo w budowaniu tożsamości lokalnej?

Termin letniej szkoły to 13-27 sierpnia 2017 r., zajęcia będą odbywać się w Warszawie, Łodzi i Zduńskiej Woli. Udział w szkole jest bezpłatny. Koszty przejazdu oraz zakwaterowania i częściowego wyżywienia pokrywa organizator. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w języku angielskim.

Formularz rejestracyjny

4. maj 2017 - 23:59