facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Konkurs "Warto bezgotówkowo"

Jak będą wyglądać w przyszłości płatności bezgotówkowe? Czy będziemy płacić wzrokiem, odciskiem palca, czy może w inny sposób? Każdy, kto chciałby zaprezentować swoją wizję przyszłości, może wziąć udział w specjalnym konkursie organizowanym w ramach kampanii „Warto bezgotówkowo” i przygotować swój tekst lub komiks na ten temat. 

Organizatorzy kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo” zapraszają do udziału w konkursie na tekst lub komiks, który w sposób atrakcyjny i ciekawy przedstawi przyszłość płatności bezgotówkowych w Polsce. Prace należy zgłaszać do 18 października, mailem na adres: konkurs@wartobezgotowko.pl. Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać: imię, nazwisko, mail oraz telefon kontaktowy. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.wartobezgotowkowo.pl/konkurs

Ogólnopolska kampania społeczna „Warto Bezgotówkowo” upowszechnia wiedzę o korzyściach płynących z bezgotówkowych form płatności i zachęca Polaków, aby aktywnie z nich korzystali. Dla konsumentów i dla przedsiębiorców oznaczają one oszczędność czasu, większe bezpieczeństwo i wygodę.

Obecnie jedna czwarta Polaków nie używa gotówki, a dwie trzecie uważa, że płacenie kartą i smartfonem jest wygodniejsze. Polacy mają w swoich portfelach ponad 30 mln kart debetowych i 5 mln kart kredytowych. Coraz chętniej też korzystają z bankowości internetowej i mobilnej, a z płatności smartfonem.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni (osoby niepełnoletnie za zgodą opiekuna). Zadaniem uczestników jest opisanie – w możliwie najciekawszy i najbardziej oryginalny sposób – jak wyobrażają sobie przyszłość płatności bezgotówkowych w Polsce. Tekst może mieć formę artykułu, felietonu, komentarza (lub innej krótkiej formy) bądź komiksu. Prace oceniane będą  przez kapitułę powołaną przez organizatora konkursu - Warszawski Instytut Bankowości.

Podczas oceny prac brane będą pod uwagę:

 

•             oryginalny i ciekawy pomysł,

•             atrakcyjna forma,

•             język,

•             podkreślenie korzyści z płatności bezgotówkowych.

 

Termin nadsyłania pracy upływa 18 października, ogłoszenie laureatów nastąpi 23 października. Na autorów najlepszych prac czekają m.in. Microsoft Surface Pro4 i5 256GB i tablet SAMSUNG Galaxy Tab A 10.

(na podstawie informacji organizatorów)

 

 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.