facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Konkurs Three Minute Thesis®

Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, we współpracy z Uczelnianą Radą Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej organizuje, po raz drugi na Śląsku, konkurs z zakresu komunikacji naukowej Three Minute Thesis® (3MT®). Konkurs skierowany jest do doktorantów z różnych dziedzin nauki, którzy mają 3 minuty na zaprezentowanie swojej tematyki badawczej w sposób przystępny i ciekawy dla szerokiej, nienaukowej publiczności.

Three Minute Thesis® (3MT®) to ogólnoświatowy konkurs, którego format utworzono w 2008 roku i który jest wspierany przez University of Queensland (Australia). Biorący udział w konkursie młodzi naukowcy mają okazje do przedstawienia swoich idei i odkryć w sposób przystępny dla szerokiej publiczności oraz rozwinięcia zdolnosci komunikacyjnych i umiejętności popularyzacyjnych.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w Gliwicach na terenie Politechniki Śląskiej (09.11.2018 r. - eliminacje w Centrum Popularyzacji Nauki PŚ, 24.11.2018 r. - finał w Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko"). Zachętą do udzłu w konkursie są przewidziane dla trójki zwycięzców konkursu nagrody pieniężne oraz nagrody specjalne. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie: cpn.polsl.pl.

 

 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.