Konkurs "(Nie)zwykłe kobiety - niezwykłe historie. Kobiety Śląska"

„(Nie)zwykłe kobiety – niezwykłe historie. Kobiety Śląska” – to tytuł konkursu, którego celem jest prezentacja sylwetek nieznanych historycznie postaci kobiet z lat 1918–2018 z województwa śląskiego oraz terenów historycznego Śląska. Aby wziąć udział w plebiscycie, należy przesłać do 15 września 2018 roku prace konkursowe prezentujące sylwetki kobiet, które odegrały szczególną rolę w życiu uczestnika konkursu bądź jego rodziny. Prace powinny zawierać uzasadnienie wyboru bohaterki opowieści oraz, opcjonalnie, jej zdjęcia.  Organizatorami konkursu są Jerzy Buzek – były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, europoseł pochodzący ze Śląska oraz Polskapress Sp. z o.o. – wydawca „Dziennika Zachodniego” i serwisów internetowych dziennikzachodni.pl i naszemiasto.pl. Partnerami w plebiscycie są Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Związek Górnośląski.

Dziesięcioro laureatów konkursu otrzyma dwuosobowe zaproszenie na pięciodniowy wyjazd do Brukseli i Amsterdamu, a także pamiątkowy album zawierający nadesłane prace konkursowe w całości lub we fragmentach. Zgłoszenia wraz z formularzem dostępnym na stronie: www.plebiscyt.dziennikzachodni.pl należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: 100kobiet@dz.com.pl lub – wraz z kartą zgłoszeniową – pocztą tradycyjną:

„Dziennik Zachodni”
„(Nie)zwykłe kobiety – niezwykłe historie” – Kobiety Śląska
ul. Baczyńskiego 25a

Karta zgłoszeniowa (pdf, 62,8 kB)

Regulamin konkursu (pdf, 404 kB)

Ulotka informacyjna (pdf, 842 kB)

Szczegółowe informacje na temat plebiscytu dostępne są na stronie: www.buzek.pl.

Ulotka reklamująca wydarzenie

15. wrzesień 2018 - 23:59