Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Koncert muzyki z "Drużyny Pierścienia" z udziałem chóru "Harmonia"

W poniedziałek 22 stycznia o godz. 19.00 w katowickim "Spodku" będzie można obejrzeć wyjątkowy spektakl muzyczno-filmowy, oparty na pierwszej części dzieła Johna Ronalda Reuela Tolkiena "Władca Pierścieni” Po raz pierwszy w Polsce do wyświetlanej na dużym ekranie „Drużyny Pierścienia” zabrzmi na żywo nagrodzona Oskarem muzyka Howarda Shore’a. Na scenie wystąpi około 250 artystów. Gościem specjalnym będzie Justyna Steczkowska, a koncert prowadzi Shih-Hung Young.

Wśród wykonawców znajdzie się  Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, kierowany przez dr hab. prof. UŚ Izabellę Zielecką-Panek, któremu towarzyszą: Chór Uniwersytetu Rzeszowskiego, Poznański Chór Chłopięcy i Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

W Polsce zaplanowano łącznie pięć koncertów: w Warszawie (16 stycznia), Wrocławiu (18 stycznia), Szczecinie (20 stycznia), Katowicach (22 stycznia) i Gdańsku (24 stycznia). Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie organizatora wydarzenia: http://royalconcert.pl. Trailer dostępny jest na kanale YouTube.

Plakat promujący koncert połączony z projekcją filmu

Data wydarzenia: 
22. styczeń 2018 - 19:00

Skróty

Copyright © 2001-2021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.