Wiadomości z UŚ

Pomoc materialna dla studentów i doktorantów w semestrze zimowym 2013/2014

Uprzejmie zawiadamiamy, że 29 października 2013 r. Prorektor do spraw kształcenia i studentów prof. UŚ dr hab. Ryszard Koziołek, w porozumieniu z Zarządem Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego i Zarządem Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów podjął decyzje wynikające z § 4 ust.

Odwołany dyżur rzecznika praw studenta i doktoranta 26 marca

Informujemy, że dyżur rzecznika praw studenta i doktoranta Uniwersytetu Śląskiego Anny Samborowskiej 26 marca nie odbędzie się. W przypadkach naglących możliwy jest kontakt telefoniczny lub mailowy.

tel. kom. 504-397-393
e-mail: rps@us.edu.pl

W razie kontaktu przez pocztę elektroniczną bardzo proszę o podanie w mailu informacji na temat wydziału, na którym Państwo studiują, kierunku, stopnia i trybu studiów oraz którego roku jest się studentem lub doktorantem.

Kredyty dla studentów i doktorantów

Do 15 listopada można ubiegać się o przyznanie preferencyjnego kredytu. Wnioski składa się w oddziałach następujących banków:

- PKO Bank Polski S.A.,

- Bank PEKAO S.A.,

- Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. (wraz ze zrzeszonymi bankami spółdzielczymi),

- SGB-Bank S.A. (wraz ze zrzeszonymi bankami spółdzielczymi)

Akademiki - kwaterowanie

Już 30 września i 1 października nasze domy studenckie czekają na mieszkańców. Prosimy o uważne zapoznanie się z komunikatem, przygotowanym przez Dział Studenckich Spraw Socjalnych.

Diamentowe Granty dla studentów

Do 30 stycznia 2014 r. można składać wnioski w III edycji konkursu o Diamentowy Grant, prowadzonego pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mogą w nim uczestniczyć absolwenci studiów pierwszego stopnia i studenci po ukończeniu trzeciego roku studiów, pod kierunkiem opiekuna naukowego, promotora lub promotora pomocniczego. Przy ocenie projektów będzie brana pod uwagę m.in. ich wartość naukowa, realność wykonania i dotychczasowe osiągnięcia wykonawców. Czas realizacji nie może być dłuższy niż cztery lata.

Stypendia grudzień-styczeń-luty

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż wypłaty świadczeń pomocy materialnej przyznanych na semestr zimowy roku ak. 2013/2014 nastąpią w terminach:

20 grudnia

28/29 stycznia

25/26 lutego

W marcu nastąpi wypłata wyłącznie dodatków mieszkaniowych za luty, pozostałe świadczenia będą wypłacone w kwietniu z nadpłatą za marzec.

Dział Studenckich Spraw Socjalnych (2013-12-03)

"Sukces życiowy to nie przypadek" - szkolenie AIP

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości zapraszają na szkolenie „Sukces życiowy to nie przypadek”, które odbędzie się 4 grudnia o godzinie 16:00 w sali 415 AIP UŚ (ul. Bankowa 14, Katowice – Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii). Na szkoleniu poruszona zostanie tematyka sukcesu w podstawowych dziedzinach życia, nastąpi omówienie otaczającej nas rzeczywistości i jej praw. Uczestnicy dowiedzą się jak dbać o pewność siebie, jak prawidłowo planować sukces oraz ustalać priorytety.

Blok Kształcenia Nauczycielskiego dla studentów

Oferta edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach poszerzona została o Blok Kształcenia Nauczycielskiego – program daje możliwość uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu nauczyciela dla studentów UŚ, którzy nie studiują na kierunkach i specjalnościach nauczycielskich, a którzy pragną uzyskać przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela.

Szkolenia BHP dla pierwszorocznych

Studenci I lat proszeni są o zapoznanie się z informacją, dotyczącą obowiązkowych szkoleń z zakresu bhp.

Kodeks etyki studenta

Zachęcamy do zapoznania się z uchwalonym przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego Kodeksem etyki studenta Uniwersytetu Śląskiego. Ten ważny dokument, regulujący powinności studentów wobec uczelni i członków jej społeczności, został opublikowany na internetowej stronie Samorządu.

MP3

(2012-02-23)