Koło Naukowe Literatury i Kultury Wczesnego Średniowiecza "Sław(i)anie"

Jesteśmy uczelnianą organizacją działającą na katowickim Wydziale Filologicznym UŚ. Nasza grupa skupia studentów, którzy interesują się szeroko pojętą twórczością średniowieczną. KN Literatury i Kultury Wczesnego Średniowiecza „Sław(i)anie” ma charakter interdyscyplinarny; należą do niego osoby z różnych kierunków i wydziałów. Współpracujemy z Forum Nordystycznym z Wydziału Nauk Społecznych.  Nasze spotkania odbywają się średnio dwa razy w miesiącu.
Opiekun naukowy: prof. dr hab. Dariusz Rott
Zarząd:
Przewodnicząca – Agnieszka Suchy
Zastępca przewodniczącego - Arkadiusz Jaworski
Sekretarz – Tomasz Kuźniak

Nasze tegoroczne dokonania:

- Wzięliśmy czynny udział w organizacji wykładu prof. Asdis Egilsdottir z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku,
- część z nas wystąpiła na uczelnianej konferencji "Kalejdoskop", na której wykonaliśmy utwór z repertuaru zespołu GreenWood, inspirującego się muzyką dawną.
Utwór można odsłuchać na youtube,
- nakręciliśmy teledysk promujący nasze koło,
- wzięliśmy czynny udział w Jarmarku Wiedzy - nasze stoisko cieszyło się dużą "oglądalnością", zorganizowaliśmy pokaz walk średniowiecznych w wykonaniu drużyny "Yggdrasill".

Osoby, które chciałyby zapisać się do koła, proszę o kontakt drogą mailową:

suchy.agnieszka@gmail.com

Zapraszamy również na nasz Facebookowy profil:

Zapraszamy wszystkich chętnych!