Klub Młodego Krytyka w NOSPR

Zapraszamy studentów do Klubu Młodego Krytyka w NOSPR!

Klub Młodego Krytyka to nowa inicjatywa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, skierowania do młodzieży szkół średnich i studentów. To cykl spotkań z dziennikarzami, krytykami, kompozytorami, artystami.

Czym jest muzyka nowa? Przeciwieństwem muzyki „starej” lub „dawnej”, jej kontynuacją i przedłużeniem tradycji, czy raczej definitywnym buntem i zerwaniem wszelkich związków? Dlaczego w ogóle jest „nowa” muzyka? Czy w czasach Bacha i Mozarta nie grano tylko tego, co nowe? Co się zatem zmieniło, że chętnie sięgamy ku „muzealiom”?

Odpowiedzi na postawione pytania szukać będziemy na koncertach Orkiestry Muzyki Nowej oraz w ramach spotkań Klubu Młodego Krytyka, który swą działalność zainaugurował w dniu pierwszego koncertu OMN w NOSPR, 26 października br.

Do Klubu Młodego Krytyka zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, którzy chcą spróbować swoich sił w dziennikarstwie i krytyce muzycznej. Spotkania o charakterze otwartym będą nastawione na wymianę myśli, dyskusję, elementy warsztatowe; tematyka spotkań związana jest z programami koncertów.

Chętnych prosimy o rejestrację za pomocą formularza od poniedziałku do piątku w tygodniu poprzedzającym każdy koncert OMN. Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj: http://www.nospr.org.pl/pl/edukacja/8/klub-modego-krytyka

KONKURS

Członkowie Klubu Młodego Krytyka mogą wziąć udział w konkursie na najlepszą recenzję serii koncertów Orkiestry Muzyki Nowej w NOSPR (z wyłączeniem ostatniego koncertu 21.06.2015).
Nadesłane w formie elektronicznej prace, ocenione zostaną przez jury. W przypadku uczniów szkół ponadgimnazjalnych możliwa jest współpraca z nauczycielem-opiekunem, którego imię i nazwisko należy podać podczas rejestracji za pomocą formularza.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas ostatniego spotkania Klubu Młodego Krytyka, tj. 21.06.2015 o godz. 16.30.

Zapraszamy.