Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Juwenalia Śląskie 2019

logo Juwenalii Śląskich 2019

Juwenalia Śląskie to coroczne święto studentów, organizowane w porozumieniu samorządów studenckich śląskich uczelni, które rozpoczyna się tradycyjnym korowodem i przekazaniem studentom kluczy do bram miasta. Stałymi punktami programu są również liczne koncerty plenerowe i imprezy klubowe. Każdego roku w wydarzeniach według szacunków organizatorów bierze udział ok. 50 tysięcy uczestników.

Tegoroczne juwenalia odbywać się będą od 21 do 25 maja, a zainauguruje je barwny korowód, który wyruszy spod Uniwersytetu Ekonomicznego i przemaszeruje ulicami: 1 Maja, Bankową oraz Korfantego, by dotrzeć na plac przy pomniku Powstańców Śląskich, gdzie odbędzie się oficjalne przekazanie kluczy do bram miasta. Pierwszy dzień zakończy się karaoke w klubie Rajzefiber.

Drugiego dnia studenci bawić się będą na imprezie w katowickim klubie Spiż. Kolejne dni natomiast upłyną pod znakiem koncertów plenerowych stanowiących podróż po różnych gatunkach muzycznych. W Katowickim Parku Leśnym wystąpią między innymi: Stachursky, Strachy na Lachy, Słoń, Kamp!, Bokka oraz Bracia Figo Fagot.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: juwenaliaslaskie.pl.

Data wydarzenia: 
21. maj 2019 - 12:00 - 25. maj 2019 - 23:59

Skróty

Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.