Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Juwenalia Śląskie

 
logo: Juwenalia Śląskie 2018

Juwenalia Śląskie to coroczne święto studentów rozpoczynające się tradycyjnym korowodem ulicami Katowic oraz przekazaniem studentom kluczy do bram miasta. Stałymi punktami programu są też liczne koncerty plenerowe i imprezy klubowe. Jak szacują organizatorzy, w juwenaliach organizowanych w ramach porozumienia samorządów studenckich śląskich uczelni, uczestniczy ok. 50 tys. osób.

Studenci podczas juwenaliów

fot. Sekcja Prasowa UŚ 

Tegoroczne święto trwać będzie blisko tydzień. 22 maja 2018 roku zainauguruje je barwny korowód, który o godz. 12.00 wyruszy z Uniwersytetu Ekonomicznego, przejdzie ulicą Warszawską do budynku Politechniki Śląskiej i kampusu Uniwersytetu Śląskiego, a stamtąd studenci udadzą się na plac obok pomnika Powstańców Śląskich, gdzie zaplanowano finał korowodu. Tam też odbędzie się oficjalne przekazanie kluczy do miasta. Pierwszy dzień zakończy się imprezą Erasmus Party i karaoke, a w drugim – uczestnicy będą bawić się w klubowych rytmach podczas juwenaliów w Spiżu.

Kolejne dni to czas koncertów plenerowych stanowiących podróż po różnych gatunkach muzycznych. Podczas Totalnej Inwazji Studentów, w Parku Leśnym na Muchowcu, zagrają między innymi: Coma, Grubson, Tede czy Nocny Kochanek. Część koncertowa odbywać będzie się od 24 do 26 maja. Program dostępny jest na stronie: www.juwenaliaslaskie.pl.

Plakat promujący Juwenalia Śląskie 2018

 
Data wydarzenia: 
22. maj 2018 - 12:00 - 26. maj 2018 - 23:59

Skróty

Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.