Ekonomia na bank - pierwsza lekcja zakończona!

Ale czym są pieniądze? Fizyczna interpretacja abstrakcyjnej koncepcji wysiłku.

Brandon Sanderson

Uczestnicy pierwszej lekcji emitowanej w projekcie Ekonomia na bank, pt. Hajs,mamona, siano, cash – co Ty o tym wiesz?, już mogą odpowiedzieć sobie na postawione w cytacie pytanie.

Lekcja wyjaśniała skąd pochodzi pieniądz, dlaczego jest ważny w codziennym życiu, i co tak naprawdę dla nas znaczy. W treści lekcji można było znaleźć kilka istotnych informacji o kryptowalutach, dowiedzieć się o polityce pieniądza na rynku finansowych, a nawet poznać jego historię. Nie brakło też wyjaśnień ekonomicznych pojęć, takich jak: inflacja, deflacja, kod Blik, BTC, stopa referencyjna, podaż czy popyt. Lekcja w przystępny sposób tłumaczyła również wiele zawiłości ze świata finansów, np.: czym jest cena wewnętrzna a czym cena zewnętrzna pieniądza.

Materiał merytoryczny załączony do tej lekcji pozwolił uczestnikom przygotować się do testu – quizu zamieszczonego w serwisie Moodle. Frekwencja w pierwszym quizie przyniosła miłe zaskoczenie. Maksymalną ilość punktów zdobyły aż 32 osoby, które zostały zwycięzcami pierwszej lekcji w projekcie.

Na Zwycięzców czekają interesujące nagrody – gadżety.

Kolejna lekcja pt. BUDŻETOMANIA – teraz TY rządzisz wydatkami a nie wydatki Tobą pojawi się już 20 lutego. Tym samym, zachęcamy wszystkich dotychczasowych uczestników i pozostałych studentów do zapoznania się z nowym tematem oraz do wzięcia udziału w drugim quizie.

Zapraszamy!

Organizatorzy Projektu Ekonomia na bank 2.0,