Ekonomia na bank - lekcja trzecia

miniaturka

Projekt „Ekonomia na bank” to przedsięwzięcie, którego celem jest przybliżenie studentom wiedzy z zakresu podstaw ekonomii i bankowości oraz wzmocnienie umiejętności korzystania z instytucji i narzędzi finansowych. W ramach projektu przewidziano sześć  lekcji ukazujących się raz w miesiącu i poświęconych kolejno: rachunkom bankowym, kartom kredytowym i płatniczym, oszczędzaniu oraz inwestowaniu, kredytom, pożyczkom i parabankom, hipotece oraz tworzeniu własnej firmy.

Na stronie współorganizowanego przez Uniwersytet Śląski i Bank PKO BP SA projektu pojawiła się trzecia lekcja, której tematem są oszczędności oraz inwestycje. Najważniejsze treści obejmują informacje o lokatach bankowych, a także o funkcjonowaniu Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), ze szczególnym naciskiem na inwestycje giełdowe i obligacje.

W programie lekcji ujęte zostały następujące tematy:

• ryzyko inwestycji,
  • rodzaje indeksów giełdowych,
  • wyjaśnienie terminów hossa i bessa,
  • zachowania rynków światowych i polskiego rynku giełdowego.

W zakładce „Tematy” należy wybrać „Student z Wall Street” i zapoznać się z przygotowaną przez ekspertów banku lekcją składającą się z artykułu, materiału wideo i nagranego wywiadu. Zdobytą wiedzę można sprawdzić za pomocą uniwersyteckiej platformy e-learningowej. Osoby, które wypełnią test do 28 lutego 2017 roku, będą mogły wygrać jedną z 20 nagród cząstkowych i uzyskać punkty w klasyfikacji „generalnej”, w której nagrodą są trzy stypendia po 1000 zł każde oraz trzy płatne staże w Banku PKO BP SA.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ekonomianabank.us.edu.pl.