Ekonomia na Bank - lekcja 6: Zajawka na karierę ?

Szósta lekcja w Projekcie Ekonomia na bank !!!

Drodzy Uczestnicy Projektu,

15 maja br. pojawiła się na stronach Projektu ostatnia już lekcja pn. Zajawka na karierę?. Tematem lekcji są rozważania na temat pracy na etacie i pracy na własnej działalności.

Lekcja pomoże Wam w podejmowaniu ważnych decyzji życiowych, szczególnie po zakończeniu studiów. Znajdziecie w niej dużo informacji, na temat.:
- jakie są możliwości rozpoczęcia drogi zawodowej?
- czy etat jest lepszy od prowadzenia firmy, i dla kogo jest lepszy?

- o czym należy pamiętać podejmując pracę a o czym pamiętać zakładając własną działalność?,
- specyfiki pracy w dużej firmie (jakie są zalety takiej pracy, co jest trudne, czego trzeba się nauczyć, z czego trzeba zrezygnować, co możemy osiągnąć i czego oczekiwać?)
- jakie tematy poruszane są podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na co zwracają uwagę rekruterzy, z jakimi wyzwaniami mierzy się pracownik, co przynosi satysfakcję?
- rynku pracy w sektorze bankowym (jakie trendy dominują w branży?),
- na co warto zwrócić uwagę uruchamiając swoją pierwszą działalność gospodarczą (jak uniknąć zagrożeń i jak radzić sobie z trudnościami, w jaki sposób kierować swoim przedsięwzięciem, aby było ono satysfakcjonujące?)

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w temacie szóstym. Zapoznanie się z treścią lekcji pozwoli Wam na sprawne udzielenie odpowiedzi w Quizie 6 a przede wszystkim ułatwi podjęcie decyzji dotyczącej wyboru drogi zawodowej.

Przygotowane przez Uniwersytet Śląski i PKO Bank Polski merytoryczne treści zostały zamieszczone na stronie www.ekonomianabank.us.edu.pl. Obejmują materiał filmowy wraz z wyjaśnieniami, wywiad z Ekspertami, tematyczny artykuł a także Quiz 6.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią i do quizowania !

Życzymy powodzenia J