facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Ekonomia na Bank - lekcja 4: "Książę i żebrak"

miniaturka

Rozpoczynasz studia i zastanawiasz się, jak pogodzić wydatki związane z nauką i samodzielnym mieszkaniem, a łatka „słoika” skazanego na łaskę lub niełaskę rodziców już Ci nie odpowiada?

 

„Wielki post” nie trwa u Ciebie 40 dni, tylko tydzień – za każdym razem po grubszym weekendzie?

 

Cóż, możesz liczyć na wygraną w loterii lub viralowy filmik z kotem ale prędzej czy później na horyzoncie pojawi się perspektywa pożyczki lub kredytu.

 

Nie daj się wpędzić w wieloletnie tarapaty finansowe!

 

Łyknij trochę wiedzy o pożyczkach i kredytach, zawartej w czwartej lekcji „Ekonomii na bank”!

 

I nie – nie jest to reklama jakiegoś konkretnego produktu! Po prostu – w świecie obklejonym plakatami reklamującymi błyskawiczne pożyczki i wypełnionym alejami lombardów warto posiadać elementarną wiedzę, by nie dać się zbałamucić.

 

Wejdź na stronę www.ekonomianabank.us.edu.pl, w zakładce „Tematy” wybierz pozycję „Książę i żebrak” i zacznij naukę!

 

Jak co miesiąc możesz też wziąć udział w quizie sprawdzającym jak uważnie czytałeś artykuł, słuchałeś wywiadu i oglądałeś wideo, na które składa się lekcja – link do quizu znajdziesz przy odpowiedniej lekcji. Masz czas do 28 marca!

 

Pamiętaj – możesz wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz zawalczyć o stypendium i płatne praktyki!*

 

____

Projekt „Ekonomia na bank” to przedsięwzięcie, którego celem jest przybliżenie studentom wiedzy z zakresu podstaw ekonomii i bankowości oraz wzmocnienie umiejętności korzystania z instytucji i narzędzi finansowych. W ramach projektu przewidziano sześć  lekcji ukazujących się raz w miesiącu i poświęconych kolejno: rachunkom bankowym, kartom kredytowym i płatniczym, oszczędzaniu oraz inwestowaniu, kredytom, pożyczkom i parabankom, hipotece oraz tworzeniu własnej firmy.

 

____

*Quiz z nagrodami przewidziany jest tylko dla Studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Do platformy e-learningowej loguje się tak samo, jak do USOSweb’u.

 

By wziąć udział w 4-tym quizie należy rozwiązać 3 poprzednie. Rozwiązanie quizu poza ustalonym terminem (aktualny: do 28 marca) nie daje możliwości wygrania nagród rzeczowych, ale dopisuje punkty do klasyfikacji generalnej, w której nagrodami są stypendium (1000 zł) i płatne praktyki w Banku PKO B.P.

 

Regulamin programu dostępny jest na stronie: www.ekonomianabank.us.edu.pl/doc/regulamin.pdf

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.