Dla studentów z zagranicy: terminy dyżurów Straży Granicznej na UŚ

Jesteś studentem z zagranicy?

Martwisz się o swoją kartę pobytu?

Nie wiesz, czy Twoja wiza pozwala Ci na podróżowanie?

Ruszył PUNKT KONSULTACYJNY Straży Granicznej, w którym uzyskasz odpowiedź na te i  inne nurtujące Cię pytania, związane z pobytem w Polsce.

Uniwersytet Śląski w Katowicach wspólnie ze Strażą Graniczną zaprasza zagranicznych studentów do bezpłatnego punktu konsultacyjnego. Funkcjonariusze Straży Granicznej udzielą zainteresowanym informacji o obowiązujących przepisach m.in. w zakresie zasad przebywania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ubiegania się o kartę pobytu i podejmowania pracy przez cudzoziemców.

Funkcjonariusze nie przyjmują podań, nie rozpatrują indywidualnych spraw, ich działania opierają się o formułę „here and now”.

Spotkania będą odbywać się w następujących terminach:

• w marcu - 7, 21;
  • w kwietniu - 4, 18;
  • w maju - 16;
  • w czerwcu - 6, 20,

w godz. 10.30 - 12.00, w pokoju nr 125 w Studenckiej Strefie Aktywności na parterze rektoratu, w Katowicach ul. Bankowa 12.

Pytania dotyczące działania Punktu można kierować do pracowników UŚ – p. Magdaleny Knapik (magdalena.knapik@us.edu.pl) i p. Justyny Szostek-Aksamit (justyna.szostek@us.edu.pl).