Diamentowy Grant dla studentów i absolwentów - wnioski do 16 lutego!

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił IV edycję programu Diamentowy Grant. Jego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów i absolwentów, prowadzących pod kierunkiem opiekuna, promotora lub promotora pomocniczego badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania, tak aby dać im możliwość skrócenia ścieżki kariery naukowej. Wsparciem mogą być objęci:
- studenci jednolitych studiów  magisterskich, którzy ukończyli trzeci rok studiów w roku ogłoszenia konkursu i kontynuują naukę, a w przypadku studiów jednolitych trwających 6 lat – studenci, którzy ukończyli czwarty rok studiów w roku ogłoszenia konkursu i kontynuują naukę.
- absolwenci studiów pierwszego stopnia (licencjackich), którzy otrzymali tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny w roku ogłoszenia konkursu,
- studenci studiów inżynierskich lub równorzędnych, kończących studia  w semestrze zimowym roku 2014/2015.

W programie mogą uczestniczyć również polscy studenci i absolwenci, którzy odbyli studia I stopnia w jednostkach zagranicznych.

Adresaci konkursu muszą spełniać łącznie następujące warunki:
- nie posiadać tytułu zawodowego magistra lub jego odpowiednika,
- posiadać udokumentowaną znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2.
- prowadzić zaawansowane badania naukowe i posiadać osiągnięcia naukowe, lub w przypadku studiowania na kierunkach artystycznych, osiągnięcia artystyczne.

Termin składania wniosków upływa 16 lutego 2015 r. Uprawnionymi do ich zgłaszania są podstawowe jednostki organizacyjne uczelni tj. wydziały. Zainteresowanych prosimy o uważne zapoznanie się ze szczegółami konkursu, zamieszczonymi na stronie internetowej ministerstwa.