Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Debata "Uniwersytet w antropocenie"

budynek Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej

W ramach Polsko-Francuskiego Roku Nauki 23 maja 2019 roku o godz. 17.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a) odbędzie się debata pt. „Nauczyć się żyć w antropocenie”. Dyskusja będzie jednym z dwóch spotkań organizowanych w Polsce pod hasłem „Uniwersytet w antropocenie”.

Spotkanie otworzą prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Krzysztof Jarosz. W debacie udział wezmą: dr hab. Edyta Sierka (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Tomasz Markiewka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), Alicja Knast (dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach) oraz Edwin Bendyk (dziennikarz, publicysta, pisarz). Dyskusję poprowadzą dr Michał Krzykawski oraz dr Karolina Lebek.

Celem projektu „Uniwersytet w antropocenie” jest otwarcie w obrębie polskiego uniwersytetu transdyscyplinarnej debaty na temat przyszłości w obecnej fazie antropocenu. Inspiracją do zorganizowania wydarzenia stała się działalność grupy badawczej Geneva2020, powstałej z inicjatywy francuskiego filozofa Bernarda Stieglera.

Szczegółowe informacje znajdują się na Facebooku.

 
Data wydarzenia: 
23. maj 2019 - 17:00

Skróty

Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.