Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Bezpłatne konsultacje dietetyczne

Z przyjemnością informujemy, iż w ramach realizacji kampanii "Co nas spina? - Kampania na rzecz ochrony zdrowia psychicznego" (IV edycja) będzie możliwe  skorzystanie z bezpłatnej konsultacji specjalistycznej z dietetykiem!
W poniedziałek 10 października 2016 r. w godzinach 9.00-13.00 w Centrum Obsługi Studentów UŚ (ul. Bankowa 12, pok. 125) odbędzie się dyżur, w czasie którego możliwe jest skorzystanie z konsultacji dietetycznej, który poprowadzi psycholog, dietetyk i trener personalny - mgr Agnieszka Malinowska.
Konsultacje odbywają się po wcześniejszym ustaleniu drogą emailową konkretnej godziny spotkania.
 
Korzystanie z konsultacji dietetyka jest ważne, ponieważ dążąc do wymarzonej sylwetki, często obsesyjnie się ważymy i obliczamy wskaźnik BMI nie wiedząc, że te cyferki wiele nam nie powiedzą. Zwłaszcza, kiedy już od dłuższego czasu przestrzegamy diety i regularnie ćwiczymy, a wskazówka wagi wydaje się nie ruszać - przychodzi zniechęcenie. Jednak pewnych efektów, zwłaszcza takich jak przyrost masy mięśniowej, zwykła waga nie pokaże. Zobaczymy je dopiero za pomocą urządzenia, które dokonuje szczegółowych pomiarów składu ciała.

Szczegółowa analiza polega na bioimpedancji elektrycznej, opartej na zasadzie różnego przewodzenia prądu przez tkanki: mięsnie, kości, woda, czy też tkanka tłuszczowa. Podczas badania przez ciało przepływa prąd o bardzo niskim natężeniu (nie ma się czego bać!), określając zawartość tłuszczu w organizmie na podstawie różnicy napięć.

Badanie pokaże:

  • masę ciała

  • masę mięśni szkieletowych

  • wartość podstawowej przemiany materii

  • wskaźnik talia-biodro

  • poziom tłuszczu wisceralnego

Wszystkie wyniki zostaną dokładnie wyjaśnione i omówione.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z konsultacji, prosimy o kontakt poprzez adres email: promocja.wiecjestem@us.edu.pl

Konsultacje specjalistyczne odbędą się w ramach realizacji projektu "Co nas spina? - Kampania na rzecz ochrony zdrowia psychicznego" (IV edycja), organizowanej przez Fundację Inicjatyw Akademickich  oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach. 

Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Data wydarzenia: 
10. październik 2016 - 12:00

Skróty

Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.