Akcja prozdrowotna "Rak?! Weź sprawy w swoje ręce"

We wtorek 4 kwietnia 2017 roku na Uniwersytecie Śląskim rozpocznie się pierwsza akcja profilaktyki zdrowotnej w ramach projektu „Katowice – Miasto Zdrowia”. Jej celem jest zachęcenie przedstawicieli środowiska akademickiego, w tym studentów oraz mieszkańców Katowic do poszerzenia wiedzy z zakresu zdrowia, a także do zdrowszego trybu życia.

Akcja pod hasłem „Rak?! Weź sprawy w swoje ręce” odbywać będzie się w rektoracie uczelni (Katowice, ul. Bankowa 12, parter) od godz. 10.00 do 13.00. Uczestnicy zostaną przeszkoleni, jak należy przeprowadzić samobadanie i co powinno zwrócić ich szczególną uwagę. Na fantomach prowadzony będzie instruktaż z zakresu samobadania piersi, a także jąder.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Medycyna Polska we współpracy z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, przychodnią akademicką CenterMed, Ogólnopolskim Systemem Ochrony Zdrowia OSOZ, Grupą Medycyna Polska oraz IFMSA Śląsk.

Szczegółowe informacje na temat akcji profilaktycznej znajdują się na stronie www.miastazdrowia.pl

Plakat promujący akcję

4. kwiecień 2017 - 10:00 - 13:00