Akademiki w czasie wakacji

Biuro Studenckich Spraw Socjalnych zawiadamia, że w okresie lipca, sierpnia i września, zamiar pobytu w akademikach Uniwersytetu Śląskiego należy uzgodnić z kierownikiem/administratorem danego akademika, bez potrzeby składania podania. Uwaga: prawo do zamieszkania w tym okresie przysługuje wyłącznie osobom przestrzegającym Regulaminu DS. Osoby mające zaległości w opłatach za DS proszone są o jak najszybsze uregulowanie należności, pod rygorem nieprzedłużenia pobytu na okres wakacji.

Z uwagi na  planowane remonty oraz przygotowania akademików do przyjęcia planowanych grup i cyklicznych imprez akademickich, liczba miejsc w domach studenckich jest ograniczona. Informacji, dotyczących możliwości zakwaterowania, prosimy zasięgać bezpośrednio u pracowników Osiedli Akademickich w Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie.

W okresie wakacji  z możliwości kwaterowania wyłącza się następujące  DS:

• Dom Studenta nr 2  w Sosnowcu - (lipiec-wrzesień);
  • Dom Studenta nr 3 w Sosnowcu - (lipiec-wrzesień);
  • Dom Studenta nr 5 w Sosnowcu - (lipiec-wrzesień)

Zamieszkać można w pozostałych domach studenta:
  • Osiedle Akademickie w Sosnowcu – Dom  Studenta  nr 4, ul. Lwowska 2
  • Osiedle Akademickie w Katowicach-Ligocie - Dom Studenta nr 1 (z wyjątkiem strony niższej), Dom Studenta nr 2 (z wyjątkiem strony wyższej i pokoi typu studio), Dom Studenta nr 7 (czynne wyłącznie segmenty F i D, );
  • Osiedle Akademickie w Cieszynie - DS „Uśka”, DS „DSN” (dostępne w miarę posiadanych miejsc; planowane jest zakwaterowanie m.in. uczestników Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz XXX Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego)

Ważne: mieszkańcy domów studenckich, niebędący studentami/doktorantami UŚ oraz studenci/doktoranci UŚ, którzy nie będą starali się  o miejsce w roku akademickim 2017/2018 winni wyprowadzić się z DS przed październikiem, każdorazowo uzgadniając możliwość pozostania w akademiku  z administracją DS

Ponadto informujemy, że Uniwersytet Śląski przystąpił do akcji Forum Uniwersytetów Polskich „studenckie tanie nocowanie”, której ideą jest, by w akademikach uczelni zrzeszonych w FUP http://funip.pl/zrzeszone-uczelnie/  indywidualni studenci mogli w lipcu i w sierpniu br. korzystać z noclegów w cenie 25 zł za dobę. Studenci UŚ mieszkający w naszych akademikach krócej niż 14 dni także zapłacą za dobę 25 zł.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br. obowiązują  stawki wakacyjne (patrz: Tabela opłat wakacyjnych w domach studenckich). Stawki te przysługują wszystkim studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, doktorantom i słuchaczom studiów podyplomowych UŚ, zamieszkującym co najmniej 14 dni.

Życząc miłych wakacji, zachęcamy do odwiedzania strony http://student.us.edu.pl, na której na bieżąco będą ukazywać się komunikaty, dotyczące m. in. kwaterowania na nowy rok akademicki oraz pomocy materialnej.