facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Akademiki w czasie wakacji 2018

 

Biuro Studenckich Spraw Socjalnych zawiadamia, że w okresie lipca, sierpnia i września, zamiar pobytu w akademikach Uniwersytetu Śląskiego należy uzgodnić z kierownikiem/administratorem danego akademika,  bez potrzeby składania podania.

UWAGA: prawo do zamieszkania w tym okresie przysługuje wyłącznie osobom przestrzegającym Regulaminu DS. Osoby posiadające zaległości w opłatach za DS proszone są o jak najszybsze uregulowanie należności, pod rygorem nieprzedłużenia pobytu na okres wakacji.

Z uwagi na  planowane remonty oraz przygotowania akademików na przyjęcie planowanych grup i cyklicznych imprez akademickich, liczba miejsc w domach studenckich jest ograniczona. Wszelkie informacje dotyczące możliwości zakwaterowania prosimy kierować do pracowników Osiedli Akademickich w Katowicach, Sosnowcu i Cieszynie.

W okresie wakacji  z możliwości kwaterowania wyłącza się następujące akademiki:

  • Dom Studenta nr 2  w Sosnowcu - (lipiec-wrzesień)
  • Dom Studenta nr 3 w Sosnowcu - (lipiec-wrzesień)
  • Dom Studenta nr 5 w Sosnowcu - (lipiec-wrzesień)
  • Dom Studenta nr 1 w Katowicach-Ligocie(wyłączony na okres 14 miesięcy)

Istnieje możliwość udostępnienia miejsc w pozostałych domach studenckich:

  • Osiedle Akademickie w Sosnowcu – Dom  Studenta nr 4 ul. Lwowska 2, tel.: (32) 36 89 422 (portiernia), (32) 36 89 436 (administracja)
  • Osiedle Akademickie w Katowicach-Ligocie - Dom Studenta nr 2; tel.: (32) 35 86 520 (portiernia), (32) 35 86 602 (administracja) Dom Studenta nr 7 (czynny wyłącznie segment F), tel.: (32) 35 86 557 (portiernia), (32) 35 86-607 (administracja)
  • Osiedle Akademickie w Cieszynie - DS „UŚKA”, tel. (33) 85 46 128 i DS „DSN” tel. (33) 85 46 127 (oba dostępne w miarę posiadanych miejsc - planowane są remonty i zakwaterowanie uczestników Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz XXXI Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego etc.). 

Ważne: W roku akademickim 2018/2019 w Osiedlach Akademickich
w Katowicach-Ligocie, Sosnowcu i Cieszynie liczba miejsc będzie ograniczona. Mieszkańcy domów studenckich niebędący studentami/ doktorantami UŚ oraz studenci/doktoranci UŚ, którzy nie będą starali się  o miejsce w nowym roku akademickim 2018/2019 winni wyprowadzić się z DS najpóźniej do 31 sierpnia br., każdorazowo uzgadniając z administracją DS ewentualną możliwość pozostania w  akademiku po tym terminie.

Ponadto informujemy, że UŚ przystąpił do akcji Forum Uniwersytetów Polskich „Studenckie Tanie Nocowanie” której ideą jest, by studenci mogli w lipcu i w sierpniu br. korzystać na zasadzie wzajemności z noclegów w cenie 25 zł w akademikach zrzeszonych w FUP http://funip.pl/zrzeszone-uczelnie/. Studenci UŚ mieszkający w naszych akademikach krócej niż 14 dni również zapłacą 25 zł.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br. obowiązują  stawki wakacyjne. Przysługują one wszystkim studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, doktorantom i słuchaczom studiów podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego.

Życząc miłych wakacji, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony, na której na bieżąco będą ukazywać się komunikaty, dotyczące m. in. kwaterowania na nowy rok akademicki i pomocy materialnej.

 

 

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.