Strona archiwalna


Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/student

facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

52. inauguracja roku akademickiego

herb Uniwersytetu Śląskiego

W poniedziałek 7 października 2019 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty drugi rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają społeczność akademicką do udziału w wydarzeniu.

W programie uroczystości przewidziano m.in. przemówienie inauguracyjne JM Rektora UŚ prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, immatrykulację studentów i doktorantów, a także nadanie tytułów Profesora Honorowego Uniwersytetu Śląskiego, które otrzymają: prof. dr hab. inż. Alicja Wakulicz-Deja z Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, prof. zw. dr hab. Adam Lityński z Wydziału Prawa i Administracji oraz prof. zw. dr hab. Józef Ciągwa z Wydziału Prawa i Administracji. Wykład inauguracyjny pt. „Wiedza to nie wszystko… O wartościach i odpowiedzialności uniwersytetu” wygłosi prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Podczas uroczystości wręczona zostanie także nagroda „Pro Scientia et Arte”. Wyróżnienie przyznane w uznaniu za wybitne dokonania naukowe i dydaktyczne w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych otrzyma prof. dr hab. Danuta Stróż z Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, natomiast w dziedzinie nauk humanistycznych i artystycznych nagroda zostanie przyznana prof. zw. dr. hab. Wiesławowi Banysiowi z Wydziału Filologicznego, rektorowi Uniwersytetu Śląskiego w latach 2008–2016.

Wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego.

zaproszenie na inaugurację

 

Data wydarzenia: 
7. październik 2019 - 11:00

Skróty

Copyright © 2001-2021
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.