50 Voices of UŚ” – wyłoniliśmy uczestników!

Dziękujemy wszystkim za zgłoszenia do „50 Voices of UŚ”!

„50 Voices of UŚ” to cykl imprez kulturalno-rozrywkowych adresowanych do społeczności akademickiej. Podczas trzech wieczorów klubowych, organizowanych od marca do maja

w Katowicach oraz Cieszynie, zaprezentują się twórcy związani z Uniwersytetem Śląskim.

Spośród 43 nadesłanych zgłoszeń wybrano 19 kwalifikacji, która ma charakter ostateczny, dokonali arbitrzy:

• dr hab. Paweł Jędrzejko – autor tekstów, tłumacz, szantymen, Kierownik Zakładu Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich UŚ
  • dr Karol Pyka – adiunkt w Zakładzie Muzyki Rozrywkowej UŚ
  • mgr Magdalena Stryja, wokalistka zespołu FYL GUT, zawodowo związana z Wydziałem Prawa i Administracji UŚ.

Możliwość wystąpienia na jednym z trzech wieczorów będą mieli następujący twórcy:

• Rastafajrant
  • KIWI
  • Hertz Klekot
  • Po prostu
  • Lunatyp
  • Dziewanna
  • Julia Jagos
  • Rocker Soul
  • Now
  • Here On Earth
  • Valdenburg
  • Akwadrat
  • Clumsy Warlocks
  • Joanna Lubańska
  • From Love To Reflux
  • Monicka Ferens
  • Gravity
  • Wiktoria Mydlarz
  • Ekki

Gratulujemy! Do wymienionych wykonawców odezwiemy się drogą mailową. W razie pytań, prosimy o wiadomość na adres: dlastudenta@us.edu.pl.

Pierwszy koncert w ramach inicjatywy odbędzie się 14 marca o godz. 18.00 w „Absurdalnej” (Katowice, ul. Dworcowa 3). Kolejne: 19 kwietnia o godz. 18.00 w „Katofonii” (Katowice, ul. Mariacka 18a/2) oraz 23 maja w klubie studenckim „Panopticum” (Cieszyn, ul. Bielska 66).

Podczas poszczególnych koncertów odbędzie się plebiscyt publiczności. Na zwycięzców wyłonionych w plebiscycie czekają nagrody: występ podczas Juwenaliów Śląskich pod koniec maja lub na koncercie jubileuszowym Uniwersytetu 8 czerwca. Nagrodą specjalną będzie sesja nagraniowa i wydanie płyty w radiu Egida.