45. urodziny Radia Egida!

21 listopada Studenckie Studio Radiowe Egida będzie obchodziło 45-lecie istnienia. Z tej okazji odbędą się specjalne wydarzenia jubileuszowe.

W poniedziałek 17 listopada w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej otwarta zostanie wystawa poświęcona historii radia: „SSR Egida – 45 lat tradycji”. Jubileuszowa ekspozycja to stary sprzęt rozgłośni, nagrody, dyplomy, zdjęcia, plakaty z kolejnych urodzin radia i innych wydarzeń oraz pocztówki nadsyłane przez redaktorów na przestrzeni lat. Wszystko po to, aby pokazać radio, którego na co dzień nie widać, a tylko słychać. Ekspozycja ujawnia, że rozgłośnia Uniwersytetu Śląskiego to nie tylko antena i audycje, ale i ludzie, którzy oddali jej serce. Wystawa będzie czynna kilka tygodni.

Oficjalne uroczystości urodzinowe odbędą się w sobotę 22 listopada o godzinie 17.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. W wydarzeniu udział wezmą osobistości związane z przeszłą i obecną działalnością rozgłośni. Atrakcją wieczoru będzie fikcyjne studio radiowe, które będą współtworzyli  byli członkowie Radia Egida. Oprawę artystyczną wydarzenia zapewni Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Katowice". Podczas urodzin będzie można zobaczyć wystawę „SSR Egida – 45 lat tradycji”.

Studenckie Studio Radiowe „Egida” rozpoczęło nadawanie 21 listopada 1969 roku. Siedzibą rozgłośni Uniwersytetu Śląskiego od 45 lat jest Dom Studenta nr 1 na Osiedlu Akademickim w Katowicach-Ligocie.  Programu Radia Egida można słuchać przez Internet oraz za pośrednictwem odbiorników, znajdujących się w pokojach DS 1 i DS 2. Rozgłośnię współtworzą głównie studenci Uniwersytetu Śląskiego, jednak wśród redaktorów nie brakuje absolwentów, licealistów i studentów innych uczelni. Ramówka Radia Egida dostępna jest na stronie internetowej www.egida.us.edu.pl.

Jeśli są Państwo zainteresowani wywiadem lub chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt: michalkurka@us.edu.pl lub egida@us.edu.pl.